SAKARYA GENÇ GİRİŞİMCİ ÖDÜLÜ MÜFTÜOĞLU KARDEŞLERİN OLDU..
12 Mart 2010

 

Sakarya Genç Girişimciler Kurulu ve SAÜ Öğrenci Konseyi işbirliğiyle düzenlenen ve TOBB Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve Üst Kurul Üyesi Gülden Yılmaz'ın da katıldığı programda GGK Sakarya 'Sakarya Genç Girişimci ' ödülü de Elecktro world girişimciliği nedeniyle Müftüoğlu kardeşlerin oldu.

 

Sakarya Genç Girişimciler Kurulu ve SAÜ Öğrenci Konseyi işbirliğiyle düzenlenen ve TOBB Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve Üst Kurul Üyesi Gülden Yılmaz'ın da katıldığı programda GGK Sakarya 'Sakarya Genç Girişimci ' ödülü de Electro World girişimciliği nedeniyle Müftüoğlu kardeşlerin oldu.

 

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nca Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezi'nde Global Girişimcilik haftası nedeniyle düzenlenen törende ödüllerini TOBB Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı'dan alan Müftüoğlu kardeşlerin girişimcilik öyküsü salonu dolduran üniversitelilerin de ilgisini çekti;


'1996 yılından itibaren babalarının yanında ticaret hayatının içinde olan Bünyamin ve Fatih Müftüoğlu 17 Austos depremi felaketinde büyük kayıplar yaşamalarına rağmen,ihtiyaç nedeniyle konteynerden de olsa satışa devam ettiler,2004 yılında alışveriş merkezlerini tekrar kurarak girişimciliklerini ispat ettiler .Müftüoğlu kardeşler 2. kuşak olarak uzun yıllar sonucunda edinilen ticari deneyim ve itibarlarını, değişen rekabet koşulları çerçevesinde daha da güçlendirmeyi hedeflediler... Kurumsallaşmanın önemini gördüler...Bunun sonucunda Avrupa'nın elektronik perakende devi Electro World ile el sıkışan ilk Türk girişimci oldular . 1.300 m2 satış alanı, 1.100 m2 depolama alanı ile farklı bir sektörü Sakarya'ya getirirken ayrıca istihdam yönünden katkılarıyla GGK Genç Girişimciler kurulu ödülüne hak kazandılar.''

Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Tolga Ballık GGK olarak neden Girişimciler Bünyamin -Fatih Müftüoğlu'na girişimcilik ödülü verdiklerini anlattı. 'Risk alarak büyüyen, 2. Kuşak temsilcisi oldukları için Sayın Bünyamin ve Fatih MÜFTÜOĞLU kardeşlere vermeye karar verdik.''diyen Ballık sahneye TOBB Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı'yı davet ederek ödülü takdim etmesini istedi. Sabancı'dan ödülü alan Müftüoğlu kardeşlerin mutluluğunu baba İbrahim Müftüoğlu da paylaştı.SATSO Başkanı Akgün Altuğ ve TOBB Üst Kurul Üyesi Gülden Yılmaz da aileyi kutladılar.